גירושין בשיתוף פעולה

טובת המשפחה הינה בראש סדר העדיפויות.
הליך הגירושין בשיתוף פעולה (Collaborative Divorce) פותח בארה"ב בשנות ה-90' כדי לאפשר פרידה וארגון מחדש של התא המשפחתי.
השיטה תופסת תאוצה כהליך מועדף ברחבי העולם בשל הצלחתה לשרת את הצרכים והאינטרסים של שני ההורים והילדים כאחד. 
אם החלטתם על גירושין, שיטה זו תחסוך כסף, זמן וצער - ותשיג הסכם איכותי יותר - לעומת מלחמה עם עורכי דין.

גירושין בשיתוף פעולה בהליך קצר, איכפתי ויעיל ביותר, אנשי טיפול ועורכי דין שעברו הכשרה מיוחדת מסייעים לבני הזוג לסיים את הנישואין עם מינימום נזק ובצורה שתאפשר המשך שיתוף פעולה לעתיד. הצוות המקצועי עובד בתיאום מלא ליצור תקשורת ולפתור בעיות, תוך מתן ייעוץ ותמיכה לכל חברי התא המשפחתי. ההליך מתבצע מחוץ לכתלי בית המשפט ולבני הזוג שליטה מלאה בפרטי ההסכם.

לחץ כדי לקבל תשובות:
איך זה עובד?
מה היתרונות?
הזמנה לפגישת ייעוץ
תשובות לשאלות נוספות כאן

איך זה עובד?

כל אחד מבני הזוג בוחר עורך דין ומטפל משפחתי מוסמך שעומדים לצידו לאורך התהליך. שילוב של עורך דין ויועץ אישי מספק הגנה משפטית, ייעוץ לטובת המשפחה ותמיכה רגשית. קיימת אופציה שמומחה ניטרלי יפגוש את הילדים ויביא את קולם לתהליך הפרידה. גם בני הזוג וגם אנשי המקצוע מחוייבים לתקשורת כנה ופתוחה, והכל נעשה בתיאום מלא בין חברי הצוות המקצועי.

ההליך מבוסס על הסכם כתוב בין בני הזוג והצוות בו מתחייבים כולם לפעול לגיבוש הסכם מחוץ לכתלי בית המשפט. במקרה של הפסקת ההליך ע"י אחד הצדדים, שני עורכי הדין מחויבים לא לייצג את הצדדים בהליך משפטי. כך כולם מסורים להשגת הסכם. כל האנרגיה מכוונת למציאת פתרונות המספקים את צרכי שני הצדדים. אין פניות לבית משפט ואין איומים בפניות לבית משפט (אלא רק לאישור ההסכם בסיום התהליך). בני הזוג נהנים מחיסיון מלא: כל מה שנאמר לא יוכל לשמש כראיה או עדות בבית משפט. דבר זה מקל על הצדדים לפעול בגילוי מלא ולהתמסר למציאת פתרונות יצירתיים.


מעורבות הצוות הרב-מקצועי יוצרת הליך יסודי, יעיל ותומך לבני הזוג. צרכיהם הרגשיים, ההוריים, המשפטיים והכלכליים מקבלים מקום ומענה. התהליך מהווה מסגרת תומכת ובטוחה. סיכויי ההצלחה של הליך הגירושין בשיתוף פעולה גבוהים ביותר.

מה היתרונות של שיטה זו?

הגירושין הם בין המשברים הקשים שאדם עובר בחייו. עקב הגירושין חלומותינו מתנפצים ויציבותנו מתערערת. עבור הורים רבים, הדבר הקשה מכל הוא הסבל והמבוכה שהגירושין גורמים לילדיהם. כמשבר בעל מאפייני תגובות אבל, מאופיין תהליך הגירושין בתיפקוד ירוד וחוסן אישי פגיע במיוחד. דווקא במשך משבר הגירושין, כאשר יכולות השיפוט וקבלת ההחלטות שלנו עלולות להיות בשפל, אנו נדרשים לקבל החלטות הרות גורל. הגירושין משפיעים על כל בני התא המשפחתי, הורים וילדים, בהיבטים רבים: רגשיים, כלכליים וחברתיים. כאשר תהליך הפרידה מלווה בעימות קשה נותרות בנו צלקות רגשיות.

בגירושין בשיתוף פעולה, אנשי המקצוע עוזרים לזוג הנפרד למזער את נזק הגירושין. בני זוג שהגיעו להסדר בהליך של שיתוף פעולה מדווחים על יכולת להתקדם בחייהם ממקום חזק יותר:

  • הצליחו ליצור הפרדה כלכלית ביניהם תוך פגיעה מינימלית בשווי הנכסים.

  • הם מסוגלים לתקשר אחד עם השני בסוף התהליך, במיוחד סביב הילדים. הם יכולים לפתור יחד בעיות שקשורות לילדים, ו"להתעלות על עצמם" לטובת רווחת ילדיהם.

  • הילדים מדווחים שאמא ואבא שמעו אותם בתהליך הפרידה והתחשבו בהם.

  • קשרים עתידיים עם בני זוג חדשים יתקבלו בצורה טובה יותר על ידי הילדים ועל ידי בן הזוג הקודם.

היתרונות הנ"ל בולטים לעומת החסרונות של התדיינות משפטית. בדיון משפטי, עורכי הדין באופן טבעי לוקחים את השליטה לידיהם. ההליך המשפטי, מעצם טיבו, עלול לגרום לליבוי האש בין הצדדים. התהליך הצפוי בבתי משפט יהיה הרבה יותר ארוך, כואב, יקר ופוגע עבור כל בני המשפחה (ובמיוחד הילדים). ההליך המשפטי עלול להשאיר צלקות שיפגעו בתקשורת בין ההורים, בתיפקוד ההורי, ובמצבם הרגשי של ההורים והילדים למשך שנים רבות.

הזמנה לפגישת ייעוץ

רנדי טישלר הוכשר בתהליך גירושין בשיתוף פעולה בהתאם לסטנדרטים של הארגון הבינלאומי (International Academy of Collaborative Professionals), המהווה מסגרת מקצועית ואתית לעוסקים בתחום זה.

רנדי פועל נחר
צות לפתח ולהפיץ את השיטה בישראל, מתוך אמונה שהיא תורמת רבות למיזעור נזקי הגירושין ולשיפור איכות חייהם של בני המשפחה. רנדי הינו ממייסדי הקבוצות הראשונות של עורכי דין ואנשי טיפול שמציעות את שיטת הגירושין בשיתוף פעולה בישראל. למידע נוסף, אפשר לעיין באתרים של "להתגרש חכם" ו"להתגרש בשלום".

הרימו טלפון לפגישת היכרות בתעריף מוזל, ללא התחייבות. אני כאן בשבילכם.

"הזוגיות מסתיימת, אך המשפחה
כמקור תמיכה וביטחון לילדים
חייבת להמשיך לתפקד."
 

 

חבר באקדמיה הבינלאומית לבעלי מקצוע קולבורטיביים ופועל בהתאם לסטנדרטים המקצועיים והאתיים של הארגון הבינלאומי.

חבר באקדמיה הבינלאומית לפתרון סכסוכים בשיתוף פעולה

                                            "רנדי עזר לי לרפא פצעים כואבים ולהתקדם בחיי עם ביטחון"            מעיין (שם בדוי)

 ©כל הזכויות שמורות לרנדי טישלר 2009 נבנה ע"י Net-Hit InterActive בניית אתרים        מדריך עסקים